Valimiz Sayın Şeref ATAKLI İl Göç İdaresi Müdürlüğünü ziyaret etti.6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ile kurulan İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra görevlerini Emniyet Genel Müdürlüğü’nden devraldı.
 
18 Mayıs 2015 tarihinde 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan devirle birlikte bugüne kadar İl Emniyet Müdürlüklerinin Yabancılar Şube Müdürlüklerince yapılan yabancılarla ilgili bütün işlemler İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından yürütülmeye başlandı.
 
Valimiz Sayın Şeref Ataklı,  Zincirli Mahallesi eski merkez karakolu binasında hizmet vermeye başlayan İl Göç İdaresi Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 
İl Göç İdaresi Müdür Vekili Hasan Ekecik ’ten bilgi alan Valimiz Sayın Şeref Ataklı, yabancılarla ilgili bütün iş ve işlemlerinin GÖÇNET sistemi üzerinden yürütüleceğini belirtti. Birimleri gezerek yapılan iş ve işlemler hakkında ilgililerden bilgi alan Valimiz Sayın Ataklı, Aksaray’da farklı milletlerden toplamda 4.378 yabancı uyruklu kişinin ikamet ettiğini söyledi.
 
Valimiz Sayın Şeref Ataklı, İl Göç İdaresi Müdürlüğünün 10 personeli ile yabancı uyruklu kişilerin Türkiye' ye girişleri, Türkiye' de kalışları ve Türkiye' den çıkışları ile ilgili işlemleri yürüttüğünü yine Türkiye' den koruma talep eden yabancılara sağlanacak koruma kapsamı ve uygulamasını 6458 sayılı kanun çerçevesinde gerçekleştirildiğini söyledi.
Kayıt: 17.12.2015
Güncelleme:17.12.2015
Paylaş


WS05